Search

Слаби за луксуз: Карактери кои се најматеријалисти, но имаат ли причина?

Сите познаваме луѓе кои се слаби на најскапите брендови, сакаат да патуваат и едноставно се вистински хедонисти. Па, можеби тие се родени во некој од овие знаци.

Овие хороскопски знаци се најматеријалисти и слаби на луксуз.

Бик
Биковите се олицетворение на хедонизмот и најпознатите материјалисти на хороскопот. Овој земјен знак сака сè што е скапо и фино, од најмека свила до најфина кожа. Во нивниот идеален свет, секој ден би започнал со појадок на терасата со поглед на лозјата во Тоскана.

Лав
Лавовите, кралевите на Зодијакот, секогаш сакаат да светат како ѕвезди. Во нивното кралство сè е позлатено – од часовници до прекрасни фустани. Сакаат луксуз бидејќи сакаат да се чувствуваат како вистински кралеви и кралици, а кога купуваат секогаш го избираат најскапото и најпаметното.

Јарец
Јарците се познати по својата амбиција и работна етика. Сакаат луксуз затоа што, според нивни зборови, чесно го заработиле. Нивната страст за статус и успех значи дека ќе инвестираат во врвни недвижнини, рачни часовници и стилски костуми за да се осигураат дека секој знае кој е шеф.

Најново

Последни колумни