Search

Слатка сива мачка секој ден му носи цвеќе на својот сопственик

Сите животни ја покажуваат љубовта на посебни начини, а една сива мачка секој ден и подарува на својата сопственичка цвет од градината. Го снимила нејзиното милениче како доаѓа со камелија во устата. Таа го објави видеото на Инстаграм и собра над 400.000 лајкови од ентузијастичките следбеници.

Мачката влегува во спалната соба и остава цвет покрај прозорецот бидејќи не ја нашла сопственичката во собата, па оди на дополнителна потрага.

Во описот на видеото, сопственичката ја нарече мачката „слатка самовила“ и нагласи дека камелиите не се отровни за мачките. Сепак, многу други цвеќиња, како што се лилјаните, можат да бидат многу штетни за здравјето на мачките, па затоа би било добро да внимаваме што ставаат мачките во устата.

Најново

Последни колумни