Search

Мрле позира во црвени гаќички, со незгодно прашање до фановите

Дамир Мартиновиќ Мрле на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира во црнo сако без панталони. Носеше само црвени гаќички со машна, кои ги искомбинира со црвени потпетици.

„Дали би ме ебел? напиша во описот на фотографијата и ги насмеа своите следбеници.

„А кој не би“, се пошегува еден во коментар.

„Не би ти ни наплатил“, додаде друг.

Мрле со своите хумористични објави често ги смее своите следбеници на Инстаграм. Додека беше во Ливерпул објави видео во кое имитира одење по писта, како што тоа често го прават едни од најследените тиктокерки, а видеото за кратко време стана вистински хит.

За потсетување, неговиот настап во полуфиналето на овогодинешното издание на Евровизија и понатаму држи висока гледаност. Настапот кој ја однесе Хрватска во финалето, по цели шест години, до сега има 6,1 милиони прегледи на YouTube. И додека на 77.000 претплатници на YouTube им се допаѓа, има и такви кои не го поддржуваат. Дури 12.000 корисници кликнале на опцијата, не ми се допаѓа.

Најново

Последни колумни