Search

ДНЕВЕН ХОРОСКОП за четврток 25 април 2024: Очекувате да ве контактира некој

Овен
Бидете внимателни во соработката со луѓето во знакот Рак и Јарец, бидејќи тие можат да ви приредат непријатно изненадување. Прашањето за финансиите останува прилично неизвесно, иако повеќето претставници на вашиот знак се во подобра позиција од другите знаци. Тековните аспекти ве прават прилично непостојани, немирни и недоволно ангажирани во врска.

Бик
Никој не ве спречува да ги започнете вашите деловни планови. Напротив, многумина ве охрабруваат. Ако сте уметник, ќе имате можност да сфатите колку сте популарни меѓу колегите и јавноста. Очекувате да ве контактира некој за кого отворено сте покажале дека сте многу приврзани и секогаш достапни.

Близнаци
Можно е да започнете нов бизнис со способни, но недоволно организирани и недоверливи соработници. Бик кој не ги прифаќа вашите предлози ќе ве разочара, па поддршката побарајте ја кај Скорпија или Јарец. Немате доволно време ниту трпение за партнерот, а многу парови се разделени поради деловни обврски. Ако сте во среќна врска, веројатно планирате заедничко патување.

Рак
Лошата енергија денес влијае на вашите организациски способности и среќните околности на работа, што значи дека нема најдобро да се носите со бројните обврски. Можна е нова, добро платена работа во работата со луѓе. Сакате да постигнете повеќе отколку што можете. Слободните претставници на знакот ќе стапат во контакт со интересна личност од блиското опкружување.

Лав
Постепено ќе ја обновувате соработката со оние кои моментално се важни за вашиот бизнис. Вистинско време е да преземете нешто за сите оние прашања за кои долго време ја одложувате вашата одлука. Нагласеното астрлошко поле на општествениот живот носи нови познанства и контакти кои лесно можат да прераснат во љубовна врска.

Девица
Препорачливо е да бидете максимално трпеливи и внимателни, бидејќи вашата концентрација е слаба. На полето на финансиите, нема да сте сигурни на кого можете да му верувате. Одлично сте расположени за обновување на некои пријателства, а ќе посакате да се сретнете со личност која не е слободна.

Вага
Постои можност за обновување на поранешниот деловен однос и напредување во работата. Ако ви се допаѓа идејата за нов бизнис со соработници во знакот со Лав или Скорпија, не двоумете се. Новите деловни контакти можат да донесат интересни познанства. Ако сакате да ја освоите личноста што ви е недостапна долго време, ќе ви треба помалку труд отколку што мислите.

Скорпија
Верувате дека Јарецот или Овенот ќе ви помогнат кога станува збор за работа со странци или нов проект кој би можел да ви донесе извонреден приход. Ќе се обидете дискретно да му ја наметнете својата волја на партнерот и да му дадете до знаење дека треба да ги прифати вашите идеи за зголемување на заедничките приходи.

Стрелец
Обновете ги деловните односи кои би можеле да се развијат во вистинската насока. Сакате да се истакнете на работа која би ви донела популарност или пак да се вратите на работните места на кои веќе сте се покажале успешни. Се обидувате да ја добиете шансата за која сонувате кога станува збор за врска.

Јарец
Верувате дека доаѓа вашето време. Многумина ве поддржуваат, но потребно е да покажете поголема упорност во она што си го поставивте како задача. Ќе сакате да се докажете пред некој кој во последно време многу ве игнорира или потценува. Обидете се да воспоставите подобра комуникација со најблиските.

Водолија
Постои можност за обновување на деловните врски, но не сметајте на интуиција бидејќи тоа ќе ве одведе во погрешна насока. Ќе се трудите да бидете поодлучни со оние кои ви даваат добронамерни совети. Доколку сте слободни, треба да воспоставите добра комуникација со поранешниот партнер кој се обидува да ја обнови врската со вас.

Риби
Можно е да разговарате за нова работа со луѓе на високи позиции или со оние кои ви ветиле помош. Ако сте сигурни во себе, не двоумете се. Ќе добиете можност да се истакнете во бизнис кој може да ви донесе добра репутација. Се обидувате да придобиете личност која се однесува како да не е особено заинтересирана за вас.

Најново

Последни колумни